Suche

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

Czas: ok. 4–5 godzin

Stopień trudności: średni

Narzędzia i materiały:

 • Akumulatorowa szlifierka uniwersalna PSM 18 LI
 • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa PSB 18 LI-2 Ergonomic
 • Piła NanoBlade AdvancedCut 50
 • Wkrętarka akumulatorowa IXO z adapterem do wiercenia
 • Zszywacz akumulatorowy PTK 3.6 LI
 • Wiertło do drewna, 3 mm
 • Wiertło do drewna odpowiadające rozmiarem żarówkom girlandy świetlnej.
 • 4 płyty ze sklejki, 29 × 29 × 1,8 cm
 • 4 płyty ze sklejki, 29 × 21 × 1,8 cm
 • 4 płyty ze sklejki, 21 × 21 × 1,8 cm
 • 2 płyty ze sklejki, 200 × 95 × 1,8 cm
 • 5 belek z kantówki, 200 x 5 x 5 cm
 • 36 wkrętów z łbem stożkowym i skrzydełkami, 4 × 40 mm
 • 26 wkrętów z łbem stożkowym i skrzydełkami, 4,5 × 50 mm
 • Linijka
 • Calówka
 • Ołówek
 • Rękawice
 • Okulary ochronne
 • Girlanda świetlna
 • Zaciski śrubowe

Krok 1:

W pierwszej kolejności przygotuj cztery płyty ze sklejki (29 × 29 cm) do wykonania półki. Na dwóch przeciwległych stronach płyt zaznacz po trzy punkty, w których zostaną wywiercone otwory (jeden pośrodku i dwa po każdej ze stron, w odległości 5 cm od otworu środkowego). Odległość od krawędzi płyty powinna wynosić 9 mm.

Krok 2:

Zamocuj dwie płyty do ławy roboczej, do każdej użyj jednego zacisku śrubowego i wywierć otwory w zaznaczonych miejscach, używając akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej PSB 18 LI-2 Ergonomic i wiertła do drewna 3 mm.

Powtórz ten krok w przypadku płyt ze sklejki o wymiarach 29 × 21 cm i 21 × 21 cm.

Krok 3:

Aby zmontować półkę, skręć ze sobą cztery płyty o takich samych wymiarach, używając wkrętarki akumulatorowej IXO i wkrętów z łbem stożkowym (4 × 40 mm) w wywierconych wcześniej otworach. Powtórz tę czynność, aby mieć trzy półki różnych rozmiarów.

Krok 4:

Aby wyciąć ścięty dach z dwóch dużych płyt (200 × 95 cm), zaznacz po jednym punkcie pośrodku górnej krawędzi boku o długości 95 cm. Następnie zaznacz po jednym punkcie na obu dłuższych bokach (200 cm) płyt, w odległości 40 cm od zaznaczonego punktu środkowego na górze. Narysuj linie, aby połączyć punkty po bokach z punktem u góry tak, aby powstał zarys skośnego dachu. Następnie użyj piły NanoBlade AdvancedCut 50, aby wyciąć płyty wzdłuż linii.

Krok 5:

Umieść półki na jednej z dużych płyt, w dowolnym miejscu i ołówkiem zaznacz otwory półek na płycie. Wykonaj wycięcia, używając piły NanoBlade AdvancedCut 50.

Krok 6:

Na drugiej dużej płycie ze sklejki (bez otworów na półki) wywierć otwory służące do zamocowania girlandy świetlnej, używając do tego akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej PSB 18 LI-2 Ergonomic. Otwory możesz umieścić w dowolnych miejscach. Włóż żarówki girlandy świetlnej w otwory i zamocuj kabel z tyłu płyty, używając zszywacza akumulatorowego PTK 3.6 LI.

Krok 7:

Aby przykręcić pięć belek z kantówki do płyt ze sklejki, najpierw zaznacz pozycje belek na płytach ze sklejki, tworzących dach i podłogę (patrz zdjęcie finalne). Wkręty należy wprowadzić w dwóch punktach ukośnych na belkach z kantówki (patrz zdjęcie, góra po prawej stronie). Zaznacz te punkty na płytach ze sklejki i nawierć otwory, używając wiertarko-wkrętarki akumulatorowej PSR 18 LI-2 Ergonomic oraz wiertła do drewna 3 mm.

Krok 8:

Skręć ze sobą belki z kantówki i płyty ze sklejki, używając wkrętarki akumulatorowej IXO oraz śrub z łbem stożkowym (4,5 × 50 mm).

Krok 9:

Aby zainstalować półki, najpierw zaznacz trzy równo rozmieszczone punkty pod otwory biegnące przez środek dolnej części każdej półki. Następnie nawierć otwory za pomocą wkrętarki akumulatorowej IXO z adapterem do wiercenia i wiertłem do drewna 3 mm. Włóż półki w wycięte otwory i przykręć je za pomocą wkrętów do drewna (4,5 × 50 mm).

Teraz możesz położyć materac, dodać pościel, poduszki i pluszaki – wygodne łóżko dla Twojego dziecka jest gotowe!

Tags: DIY

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia blisko 7 700 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2020). W 2020 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 5,5 mld złotych, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły 9,8 mld złotych.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia blisko 395 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2020). W 2020 roku firma wygenerowała obrót w wysokości 71,5 miliarda euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własnej chmury IoT, aby oferować swoim klientom połączone rozwiązania między domenami z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął już neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 73 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 129 ośrodkach R&D na całym świecie oraz blisko 30 000 ekspertów IT.

Więcej: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-presse.de, www.twitter.com/BoschPresse

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?