Suche

Stylowy stojak w kształcie dyni

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

 • Czas: ok. 2 godziny
 • Stopień trudności: łatwe

Narzędzia i materiały:

 • Piła NanoBlade AdvancedCut 50 z brzeszczotem Wood Basic 50
 • Wyrzynarka akumulatorowa PST 18 LI z brzeszczotem do cięć krzywoliniowych
 • Wkrętarka akumulatorowa IXO
 • Akumulatorowa szlifierka uniwersalna PSM 18 LI z papierem ściernym o ziarnistości 120
 • Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa PSR 18 LI-2 Ergonomic
 • Wiertło do drewna 3 mm
 • 13 wkrętów do drewna; 4,5 × 30 mm
 • 1 pogłębiacz; 8 mm
 • 3 listwy drewniane; 50 × 10 × 1 cm
 • 1 listwa drewniana; 50 × 2 × 1 cm
 • 1 listwa drewniana; 100 × 7 × 1 cm
 • 1 arkusz papieru; DIN A2
 • Klej do drewna
 • Zacisk śrubowy
 • Linijka lub calówka
 • Ołówek
 • Nożyczki
 • Farba akrylowa w kolorach rdzawej czerwieni, szarości i bieli
 • Pędzel
 • Taśma malarska
 • Rękawice robocze
 • Okulary ochronne

Krok 1:

W pierwszej kolejności sklej ze sobą dłuższymi bokami 3 listwy drewniane o szerokości 10 cm, aby utworzyć tylną ściankę stojaka. Następnie zabezpiecz sklejone listwy taśmą maskującą i pozostaw je do wyschnięcia na czas określony na opakowaniu kleju do drewna.

Krok 2:

Wyznacz linię cięcia pośrodku listwy drewnianej o szerokości 2 cm. Użyj zacisku śrubowego, aby zamocować listwę do ławy roboczej, a następnie przetnij listwę na dwie połowy wzdłuż zaznaczonej linii, używając do tego piły NanoBlade AdvancedCut 50.

Krok 3:

Oznacz trzy otwory znajdujące się od siebie w równych odstępach na całej długości obu połówek listwy o szerokości 2 cm. Umieść każdą z dwóch listew z tyłu tylnej ścianki stojaka w odległości 7 cm od krótszej krawędzi i 3 cm od dłuższej krawędzi ścianki. Użyj wkrętarki akumulatorowej IXO i trzech wkrętów do drewna, aby przykręcić dwie listwy w zaznaczonych punktach tylnej ścianki.

Wskazówka: Wcześniejsze nawiercenie otworów wiertłem 3 mm w dwóch listwach pomoże zapobiec wyszczerbianiu drewna podczas wkręcania.

Krok 4:

Aby przygotować szablon, naszkicuj kontur dyni na papierze. Szerokość dyni musi być co najmniej 4 cm większa niż odległość pomiędzy dwiema listwami drewnianymi przykręconymi uprzednio do tylnej ścianki. Wytnij narysowany kształt i odrysuj według niego kształt dyni na przodzie tylnej ścianki.

Krok 5:

Zamocuj tylną ściankę do ławy roboczej za pomocą zacisku śrubowego, a następnie wytnij zaznaczony kształt, używając wyrzynarki akumulatorowej PST 18 LI oraz brzeszczotu do cięć krzywoliniowych.

Krok 6:

Aby wykonać podstawę stojaka, zaznacz żądaną długość na listwie drewnianej o szerokości 7 cm (długość dolnej części kształtu dyni, plus 10 cm). Długość ok. 6 cm będzie odpowiednia dla dwóch półek. Zaznacz także te długości półek na listwie drewnianej o szerokości 7 cm. Następnie przytnij listwę do żądanej długości, używając piły NanoBlade AdvancedCut 50.

Krok 7:

Oszlifuj tylną ściankę, dwie półki i podstawę stojaka przy użyciu akumulatorowej szlifierki uniwersalnej PSM 18 LI i papieru ściernego 120.

Krok 8:

Umieść tylną ściankę pośrodku podstawy stojaka i zaznacz trzy równo rozmieszczone otwory pod wkręty na listwie podstawy. Zaznacz po dwa otwory na tylnej ściance, na żądanej wysokości, na której zostaną zamontowane dwie półki. Następnie wywierć otwory, używając wiertarko-wkrętarki akumulatorowej PSR 18 LI-2 Ergonomic i wiertła do drewna 3 mm.

Krok 9:

Aby upewnić się, że wkręty półek wejdą w znajdującą się za nimi tylną ściankę, pogłęb nawiercone otwory, używając tej samej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej PSR 18 LI-2 Ergonomic i pogłębiacza.

Krok 10:

Z pomocą linijki i ołówka zaznacz kształty na przedniej stronie, a następnie pomaluj je, używając pędzla i farby akrylowej do drewna. Pomaluj także podstawę stojaka i półki.

Krok 11:

Na zakończenie, gdy farba całkowicie wyschnie, użyj wkrętarki akumulatorowej IXO i trzech wkrętów do drewna, aby skręcić podstawę z tylną ścianką, oraz dwóch wkrętów do drewna do przykręcenia każdej z półek do tylnej ścianki w zaznaczonych wcześniej punktach. Stylowy stojak na Halloween jest gotowy, pozostaje tylko go udekorować!

Tags: DIY, Haloween

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

Wciąż czegoś szukasz?